پهنای باند چیست و ماهانه به چه مقدار از آن نیاز داریم
منتشر شده در ۲۵ اردیبهشت

پهنای باند چیست و ماهانه به چه مقدار از آن نیاز داریم

حجم اطلاعاتی مقدار اطلاعاتی است که در یک ثانیه ارسال یا دریافت می‌شود.

اطلاعات دیجیتال به‌صورت بیت ذخیره و منتقل می‌شود و پهنای باند هم در قالب مگابیت‌ برثانیه سنجیده می‌شود؛ مثلا ۶۰ مگابیت‌ بر ثانیه که معادل ۶۰ میلیون بیت است..

اینترنت کند در برابر اینترنت سریع

اگر تنها دو دستگاه به یک اینترنت وصل شوند، پهنای باند کم هم می‌تواند پاسخگوی تمامی نیازهای آن‌ها باشد؛ ولی اگر تعداد دستگاه‌های متصل زیاد شد و هدفتان وصل شدن‌ به نت‌فلیکس یا انجام بازی به‌صورت آنلاین باشد، به‌ مشکل بر‌خواهید خورد و به اینترنت سریع‌تر نیاز خواهید داشت.

 پهنای باند و ظرفیت داده‌ها

ظرفیت داده، مقدار اطلاعات ارسالی در طول یک مدت‌زمان مشخص را محدود می‌کند. به‌خاطر داشته باشید که پهنای باند ضرورتا انتقال اطلاعات در سرعتی مشخص است

مفهوم پهنای باند در شبکه

در واقع پهنای باند بیانگر این می باشد که به طور هم زمان چند بیت می‌تواند از کنار هم رد شوند. برای ارتباطات شبکه ای پهنای باند به حداکثر میزان انتقال اطلاعات که می تواند در لحظه بر روی رسانه ارتباطی منتقل شود اشاره می کند.

تفاوت پهنای باند با انتقال داده (Data Transfer)

هر دو به مقدار داده‌ای که به صورت فایل در سایت آپلود می‌شود، بستگی دارند.  لوله آبی را در نظر بگیریدکه در واقع قطر لوله به منزله همان پهنای باند و Data Transfer به منزله میزان آبی می باشد که در لوله در حال انتقال می باشد.

فناوری پدیدار / اخبار / پهنای باند چیست و ماهانه به چه مقدار از آن نیاز داریم
Copyright © 2017 - All Right Reserved