سقوط سنگین سهام تسلا در بحبوحه نگرانی ایلان ماسک

کد خبر: 118662

تاریخ انتشار: پنجشنبه 08 ارديبهشت 1401 – 07:48

تسلا ۱۲۶ میلیارد دلار از ارزش خود را در بحبوحه نگرانی مالی ماسک در معامله با توئیتر از دست داد.

به گزارش پدیدار شرکت تسلا پس از خریداری سهام توئیتر توسط ایلان ماسک روز گذشته ۱۲۶ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد، زیرا سرمایه‌گذاران نگران هستند که ایلان ماسک، مدیر اجرایی این شرکت مجبور به فروش سهام ۲۱ میلیارد دلاری خود در تسلا شود.

تسلا در معامله توئیتر دخالتی ندارد، اما پس از اینکه ماسک از افشای عمومی پول نقدش برای خرید خودداری کرد، سهام آن مورد هدف دلالان قرار گرفته و ارزش تسلا کاهش یافت.

مطمئناً، سقوط سهام تسلا در برابر یک پس‌زمینه چالش برانگیز برای بسیاری از سهام‌های مرتبط با فناوری رخ داد.  روز سه‌شنبه به پایین‌ترین سطح خود از دسامبر ۲۰۲۰ بسته شد، زیرا سرمایه‌گذاران نگران کاهش رشد جهانی و افزایش تهاجمی‌تر نرخ بهره از سوی فدرال آمریکا بودند.اد مویا، تحلیلگر ارشد بازار OANDA گفت: “اگر قیمت سهام تسلا همچنان در سقوط آزاد باقی بماند، تامین مالی او به خطر می‌افتد. “

سهام توئیتر نیز در روز سه‌شنبه کاهش یافت و با ۳.۹ درصد کاهش به ۴۹.۶۸ دلار بسته شد، اگرچه ماسک موافقت کرد آن را در روز دوشنبه به قیمت ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم به‌صورت نقدی بخرد کاهش شدید سهام تسلا، که ماسک اکثریت ثروت ۲۳۹ میلیارد دلاری خود را از آن به دست می‌آورد، می‌تواند باعث شود ثروتمندترین فرد جهان در مورد معامله توئیتر فکر دیگری کند.

 ماسک همچنین به عنوان بخشی از قرارداد تسلا، ۱۲.۵ میلیارد دلار وام  دریافت کرد. او قبلاً نیز در برابر نیمی از سهام تسلا خود وام گرفته بود. دیوید کرش، استاد دانشگاه مریلند، که تحقیقاتش بر نوآوری و کارآفرینی متمرکز است، گفت که سرمایه‌گذاران شروع به نگرانی در مورد  وام‌های ماسک کرده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پشتیبانی 24 ساعته

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و پشتیبانی فنی میتوانید در هرساعتی از شبانه روز با واحد پشتیبانی پدیدار تماس بگیرید