سرمایه‌گذاری ایلان ماسک، ترامپ را بیچاره کرد

کد خبر: 118579

تاریخ انتشار: چهارشنبه 07 ارديبهشت 1401 – 04:45

سهام ترامپ SPAC از زمان افشای سهام توئیتر توسط ایلان ماسک، ۴۴ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پدیدار تلاش ایلان ماسک برای تبدیل شدن به یک غول رسانه‌های اجتماعی، به سرمایه گذاری دونالد ترامپ ضربه زد. سهام شرکت Digital World Acquisition Corporation، که قصد دارد با گروه رسانه و فناوری ترامپ ادغام شود، روز دوشنبه ۱۳ درصد کاهش یافت و با قیمت ۳۵.۷۱ دلار بسته شد. این پایین‌ترین قیمت از زمان اعلام توافق ترامپ در اکتبر گذشته است.

گروه رسانه و فناوری ترامپ، اخیرا شبکه اجتماعی Truth Social را راه‌اندازی کرده است. این پلتفرم یک بستر شبیه به توئیتر است که ترامپ بعد از اخراج از توئیتر آن را طرح ریزی کرده است.

از آخرین روز معاملاتی قبل از اینکه ماسک وال استریت را غافلگیر کند و سهام توئیتر را بخرد، شرکت Digital World Acquisition Corporation ۴۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است. این شرکت خرید با هدف ویژه یا SPAC، در ۱ آوریل با قیمت ۶۳.۲۵ دلار بسته شد و قیمت دیروز آن ۳۵.۷۱ دلار بوده است.

دونالد ترامپ در مصاحبه جدیدی درباره اتفاقات اخیر گفت: حتی اگر ایلان ماسک بتواند حساب توئیتر او را به وی بازگرداند، بازهم به این پلتفرم بازنخواهد گشت.

ترامپ افزود: به جای ارسال توئیت از پلتفرم مورد علاقه سابقم، در چند روز آینده رسماً پست کردن “حقایق” را در برنامه اجتماعی جدید خودم، Truth Social، آغاز خواهم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پشتیبانی 24 ساعته

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و پشتیبانی فنی میتوانید در هرساعتی از شبانه روز با واحد پشتیبانی پدیدار تماس بگیرید